250,00TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedeva!!

Kategoriler
Cevizli Glutensiz Brownie (Glütensiz)

Cevizli Glutensiz Brownie (Glütensiz)

Cevizli Glutensiz Brownie (Glütensiz)

Glutensiz atıştırmalıklar arasında yer alan en leziz tatlardan bir tanesi olan cevizli glutensiz brownie hem yapımının kolay olması hem de malzemelerinin az olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Sağlığına dikkat edenlerin yanı sıra zorunlu olarak sahip oldukları çölyak hastalığı ve gluten intoleransı sebebiyle de glutensiz beslenen kişiler bu lezzeti sıklıkla yapmakta ve tüketmektedir. Bu tarif sayesinde çölyak hastalığına sahip olan ya da gluten hassasiyeti olan kişiler de unlu mamullerin yerini aratmayacak olan ve son derece sağlıklı brownieyi çaylarının yanında rahatlıkla tüketebilmektedir.

Cevizli Glutensiz Brownie Nasıl Yapılır?

Cevizli glutensiz brownie yapmak için gerekli olan malzemeler oldukça kolay bulunabilen ve hemen hemen her evde sürekli bulunan malzemelerdir. Yaklaşık olarak 15 dilim çıkan bu tarifte gerekli olan malzemeler şunlardır:

  • 1 su bardağı kırılmış ceviz içi
  • 5 yumurta
  • Yarım su bardağı toz şeker
  • 50 gr tereyağ
  • 250 gr beyaz çikolata

Glutensiz beslenme şeklini hayat tarzı haline getirmiş olan kişiler bu malzemeler ile hem kendileri hem de sevdikleri için leziz bir tatlıya imzalarını atabilirler.

Cevizli Glutensiz Brownie Tarifi

Cevizli glutensiz brownie yapmak için öncelikle tercihen kare olan küçük bir cam fırın kabı iyice yağlanır ve kap içerisine glutensiz un serpiştirilir. Daha sonra başka derin bir kap içerisine şeker ile yumurta alınır ve iyice çırpılır. Bu sırada tereyağı ocakta eritilir ve tereyağının içine çikolatalar parçalar halinde eklenir. Homojen bir karışım elde edilinceye dek çikolataların eritilmesi işlemi gerçekleştirilir. Elde edilen tereyağı ve çikolata karışımı, şekerli ve yumurtalı olan karışımın içerisine eklenir.

Başka bir kap içerisinde dövülmüş cevizler öğütücüden geçilir ve ceviz, şekerli, yumurtalı, çikolatalı karışımın içine eklenir. Tüm karışım cam fırın kabının içine alınır ve kap daha önceden ısıtılmış olan fırına verilir. Brownie yaklaşık olarak 25 dakika 170 derecelik fırında pişmeye bırakılır.

Püf Nokta

Glutensiz cevizli brownie yaparken dikkat edilecek olan nokta; şeker ile yumurtanın beyaz bir renge bürününceye dek karıştırılmasıdır. Glutensiz atıştırmalıklar arasında yer alan bu lezzetin tam kıvamında olması için bu adım oldukça önemlidir.

etiketler
Ödeme