250,00TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedeva!!

Kategoriler
Glütensiz Krep

Glütensiz Krep

Kahvaltı sofralarında farklılık arayanların tercihi, incecik ve yumuşacık yapısı ile içine ne sararsanız sarın giden, aynı zamanda tavuk ile bütünleştiğinde öğle ve akşam yemeklerine de eşlik edebilecek krep glütensiz olur mu demeyin. Glütensiz un ile hazırlayacağınız, dumanı üzerinde mis gibi glütensiz krep tarifi geliyor..

Gerekli Malzemeler

  • 1 çay bardağı süt
  • 2 adet yumurta
  • 1 fiske tuz
  • 1 çay bardağı su
  • 1 su bardağı glütensiz un
  • 1 çorba kaşığı mısır unu

Tüm bu malzemeler ile birlikte tavada mükemmel krepler elde etmek çok kolay. Nasıl mı?

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kap içerisine alarak karıştırmaya başlayın. Unu elediğinizde topaklanmayı da önlenmiş olacaksınız. Bununla birlikte kavanozda da bu karışımı hazırlayabilirsiniz. Kapağını kapattığınızda çırpılma işlemi daha kolay olacaktır. Yine bir kabın içinde karıştırıyorsanız çırpma telinden ya da mikserden yardım alabilirsiniz. Bu karıştırma işlemi malzemeler boza kıvamına gelinceye kadardır.

Malzemelerin boza kıvamına gelmesi sonrasına önceden ısıttığınız ve yağladığınız tavaya bir kepçe yardımı ile bir miktar karışımdan dökmelisiniz. Tava yeterince yağlı olmadığında, yeterince ısınmadığında ya da yapışmaz bir tava olmadığında krepiniz yapışacaktır. Tavaya döktüğünüz krepin önce ön yüzünü yeterince pişirin. Daha sonra bir ıspatula yardımı ile ters çevirin ve diğer tarafının da piştiğinden emin olun.

Kreplerin pişmesi sonrasında kahvaltılık peynir zeytinle ya da reçeller ile birlikte tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kullanmış olduğunuz tüm ürünlerin glütensiz olmasıdır. Şayet bir üründe az miktarda da olsa glüten bulunuyor ise farklı bir ürüne bulaşma ihtimali de bir hayli fazla olacaktır. Bu sebeple ürünlerin içeriklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca krepi dökerken de dikkatli olmalısınız. Çok yoğun miktarda döker ve iyice yaymazsanız kalın bir krep elde edersiniz ve içi pişmeyebilir. Çok ince bir krep elde etmek için hamuru çok az dökün. Bunun için krep tavasından da yararlanabilirsiniz. Normal tavada yapacaksanız tavanın iyice ısındığından emin olmadan krepi dökmeyin.

Birbirinden lezzetli ve son derece sağlıklı bu tarifi sizler de uygulayabilir ve mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Afiyet olsun.

Ödeme